Dračia krv kvapky 50ml

Neohodnotené
 
 
 
 
Dostupnosť Skladem (1 ks)
Cena €11,02 bez DPH
€13,34    
Kód tovaru 3607
Kategória Dračia krv
 

Sangre de Drago (Dračia krv) je čistý kvapalný latex z peruánskeho stromu Croton lechleri, ktorý domorodci v Peru a iných častiach Južnej Ameriky používajú ako riešenie napríklad kožných problémov.

Spektrum použitia dračej krvi je veľmi široké. Latex je zbieraný za úsvitu, vyteká pri poranení stromu. Miazgu strom vylučuje na svoju obranu a k hojeniu, čo objavili aj tamojšie domorodci a v tomto zmysle ju začali užívať. Naši civilizáciu s dračou krvou zoznámil španielsky kňaz, otec Banebé Cobo, okolo roku 1600. Popísal predovšetkým jej pozitívne vlastnosti s využitím v miestnom tradičnom liečiteľstve. Možno ju užívať zvonka aj vnútorne.

Vonkajšie použitie: Pre svoje analgetické a antivirotické účinkami je užitočná pri rôznych druhoch poranení. Urýchľuje podporu hojenia a zacelenie rán. Zároveň chráni pred vniknutím infekciou. Veľmi dobrá je odozva pri potieraní, vyplachovanie alebo kloktanie v prípade napadnutia mandlí či pri zanietenie ústnej dutiny, zubov a pod. Dobré skúsenosti sú s reakciou aj u bradavíc, ktoré zvonka potierame. Uľaví po bolestivom bodnutí hmyzom.

Vnútorne: 15 kvapiek rozpustíme v 100 ml vody a užívame 3 × denne.

Ustanovenia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotných tvrdeniach, nám nedovoľuje informovať vás o účinkoch tejto byliny na váš organizmus. Informácie o pôsobení si prosím dohľadajte vo voľne dostupných zdrojoch alebo v herbári.

Vonkajšie: Na výplach úst a kloktanie použijeme 30 kvapiek a kloktáme 3-5 × denne. Pri napadnutí či zanietenie mandlí nanesieme na vatovú tyčinku a mandle potierame. Pri výskyte bradavice túto prelepíme nasiaknutú náplastí a necháme úplne vstrebať. Opakujeme 1-3 dni. Bradavice by sa mala sama vylúpnuť. Pri rezných poraneniach, škrabancoch a pri ďalších kožných problémoch aplikujeme priamo na postihnuté miesto. Po troch týždňoch prerušíme podávania.

Zloženie: 100% miazga zo stromu Croton lechleri, bez alkoholu či iných aditív

Pôvod: Peru

Balenie: 25 ml
Upozornenie: Nie je vhodné užívať v čase tehotenstva a v období, keď chcú ženy otehotnieť.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu a na vonkajšie použitie

Aké odporúčate dávkovanie?

Myslíme, že dávka 5 kvapiek ktorú odporúčajú českí výrobcovia, nie je dostatočná. Aj v zahraničí je používané min. 10 kvapiek 2-3 krát denne. Myslíme, že zle stanovené dávkovanie slovenských dodávateľov vychádza z odporúčaní, ktoré sa vyskytuje na mnohých zahraničných serveroch. Je tu však popisovaný extrakt SP-303, ten sa ale na slovenskom trhu nevyskytuje.

Môže dračia krv spôsobiť alergickú reakciu?

Ako u všetkých prírodných látok, aj u dračej krvi môže vzniknúť alergická reakcia, preto sa odporúča na max. Dávkovanie 15 kvapiek 3 × denne prejsť postupne a pred užívaním si urobiť test znášanlivosti. Dve kvapky dračej krvi rozotrieme na zápästie alebo lakeť, ak miesto nezačne svrbieť či sa neobjaví alergická reakcia, môžeme bez obáv užívať.