Magnézium - prírodný horčík

Horčík je minerál, ktorého nedostatkom trpí odhadom až 75 % Slovákov. Dôvodom je jeho prirodzene nízka koncentrácia vo vodách na našom území, ale aj vysoká miera erózie pôdy, ktorá je vyčerpaná intenzívnym poľnohospodárstvom a tento minerál v nej chýba. Horčík sa v našom tele rýchlo odbúrava, napríklad ak sme vystavení stresu, čo je ďalší dôvod, prečo ho mnohí z nás majú nedostatok.

Nedostatok horčíka sa prejavuje najmä kŕčmi a dysfunkciou hladkého svalstva – teda napríklad maternice, srdcového svalu, tráviaceho traktu či vaječníkov atď. Prejavom nedostatku horčíka môže byť napríklad bolestivá menštruácia a tvrdnutie maternice v tehotenstve, migrény, kŕče v črevách a hnačky spôsobené stresom, poruchy srdcového rytmu, PMS, únava, úzkosti, depresia a ďalšie. Naopak, príčinou kŕčov kostrového svalstva (napríklad kŕče v lýtkach) je skôr deficit vápnika.

Vybrať si správny zdroj horčíka nie je také jednoduché. V doplnkoch stravy ho nájdete v rôznych formách. Najpoužívanejšie zlúčeniny horčíka a oxidu alebo laktátu majú však vstrebateľnosť len okolo 3 %. Zvyšok je, bohužiaľ, z tela vylúčený a často spôsobuje hnačku.

Kvalitné, vysoko vstrebateľné a účinné formy horčíka sú napríklad malát, citrát, glycinát alebo treonát. Práve tieto formy nájdete v našej ponuke.

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Cena

1213
11213

Značky

Zobrazených položiek: 1
Biomineral D6® Magnesia Phosphorica – ŽLUTÁ
€10,74 bez DPH
€12,99
Kód: 69
doprava zdarma
levná doprava
poradenstvo
rychlé dodání