Biominerál

Známe aj ako Schüsslerove soli alebo tkanivové soli. Je to názov pre súbor 12 základných minerálnych solí, ktoré sú prirodzenou zložkou ľudského tela. Správna koncentrácia týchto solí zabezpečuje rovnováhu a regeneráciu organizmu. Hoci tieto látky získavame prirodzene zo stravy, pri súčasnom životnom štýle plnom stresu, nezdravých návykov atď. ich môže mať telo nedostatok. Väčšina z nás ich navyše prostredníctvom stravy neprijíma dostatok. Pôda je vyčerpaná eróziou, všetko sa pestuje s použitím chémie, v strave chýba dostatok prírodných látok. Nedostatočný príjem potom vedie k narušeniu rovnováhy a v konečnom dôsledku k zdravotným problémom, ktoré s nedostatočnou a nekvalitnou stravou súvisia.

Biominerály sa vyrábajú v súlade s prírodou. Pri ich výrobe sa používajú moderné prírodné bázy bez cukru, lepku, laktózy a bez živočíšnych derivátov. Keďže tieto minerály poskytujú našim bunkám základné anorganické a dobre vstrebateľné živiny, pomáhajú tým obnoviť rovnováhu a regenerovať telo.

Ako sa tkanivové soli užívajú?

Podobne ako homeopatické lieky aj pastilky Biomineral D6® sa rozpúšťajú a vstrebávajú priamo v ústnej dutine. Pred ich užitím a po ich užití sa odporúča približne 10 minút nejesť a nepiť. Majú príjemne sladkú chuť, deti ich majú veľmi rady.

Obvyklá dávka tkanivových solí pri chronických stavoch je jedna tableta dvakrát denne. Tkanivové soli sa užívajú dlhodobo (3 až 6 mesiacov, niekedy až rok) v závislosti od závažnosti a trvania deficitu.

V prípade akútnych stavov je možné dávkovanie zvýšiť na 1 tabletu každých 10 až 15 minút. Akútne sa tkanivové soli užívajú do vymiznutia problémov.

Tkanivové soli sú prirodzenou súčasťou organizmu, preto ich môžu bez obáv užívať deti, tehotné a dojčiace ženy.

Tkanivové soli je možné kombinovať s homeopatikami či klasickými liekmi. Biomineral D6® nie je možné považovať za medikáciu.

 

 
12
13 11213
Značky

Stránka 1 z 2 - 21 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 21 položiek celkom