Tea Tree Esenciálne Olej - 10 ml

Neohodnotené
Dostupnosť Skladem (1 ks)
Kód: 2895
€3,10 €2,56 bez DPH
Tea Tree Esenciálne Olej - 10 ml
Neohodnotené
doprava zdarma
poradenstvo
rychlé dodání

Listy tohto stromu boli už v dávnych dobách pridávané do čaju. Tak vzniklo ich meno. Éterický olej z čajovníka je koncentrovaná kvapalná zlúčenina destilované parou z listov stromu Melaleuca alternifolia zo severovýchodného pobrežia Južného Walesu v Austrálii. Olej má cenné antiseptické a antifungálne vlastnosti vďaka obsahu terpenoidov a dnes sa používa v mnohých liekoch.

Olej z čajovníka zmierňuje preťaženie, nachladnutie, kašeľ a chrípku. Používa sa na liečenie akné, hubových infekcií, lupín, vaginálnych infekcií, hemoroidov, a "atletickej nohy", potláča bolesti svalov a kĺbov.

Čajovníkový strom je známy už od dávnych čias vo východnej Austrálii. Austrálski domorodci používajú drvené listy na liečenie rezov, popálenín, vredov a infekcií stovky rokov. Vdychovaním oleja z drvených listov zmierňujú kašeľ a prechladnutie. Čajom z listov miernil bolesť v krku. V Európe začal byť tento esenciálny olej známy medzi rokmi 1920 a 1930 pre jeho antimikrobiálne vlastnosti.

Olej z čajovníka sa nesmie používať vnútorne. Obvykle sa používa iba u dospelých a musí sa držať mimo dosahu detí a zvierat. Olej nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

Všetky naše esenciálne oleje sú odborne vyberané z mnohých zdrojov, testované na čistotu a podliehajú prísnym normám kontroly kvality. Sme jedným z najväčších britských veľkoobchodníkov s éterickými olejmi.