SONETT Prací prášok 1,2 kg

Neohodnotené

Na všetky farebné i biele prádlo z bavlny, ľanu, konope a zmesového vlákna od 40 ° - 95 ° C.

100% odbúrateľný, bez fosfátov, enzýmov, protispekavých látok, plnidiel, optických rozjasňovače.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: 4525
€10,85 €8,97 bez DPH
SONETT Prací prášok 1,2 kg
Neohodnotené
doprava zdarma
poradenstvo
rychlé dodání

100% odbúrateľný, bez fosfátov, enzýmov, protispekavých látok, plnidiel, optických rozjasňovače, účinný pri teplotách 40-95 ° C. Nevhodný pre vlnu, hodváb a mikrovlákna.

dávkovanie:

Pranie v práčke: na 4,5 kg bielizne

mäkká voda: 50-90 ml
stredne tvrdá voda: 50-90 ml + 30 ml zmäkčovadlá
tvrdá voda: 50-90 ml + 60 ml zmäkčovadlá

Poznámka: Účinky mydlových pracích prostriedkov sa môžu plne rozvinúť iba v mäkkej vode, z toho dôvodu je NUTNÉ pridať zmäkčovadlo ku každému prania.

Zvláštnosti produktu
Pre prací prostriedok na báze mydla je nevyhnutným predpokladom mäkká voda. Pomocou SONETT MODULAR SYSTEMU je vytvorený predpoklad pre to, aby nedostižné prednosti mydla mohli byť využívané aj u tvrdšie vody. Zriekame sa použitia protispekavých prostriedkov, plnidiel, optických leštidiel, fosfátov a akýchkoľvek enzýmov.

INCI: Sodium soap *, sodium carbonate, bentonite, Zeolite, sodium C12-C14 fatty alcohol sulphate (sodium lauryl sulfate), sodium silicate, sodium metasilicate, sodium disilicate

* certified organically grown

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Prací prostriedok SONETT obsahuje ako hlavnú účinnú látku mydlo ktoré sa vyrába z rôznych rastlinných olejov, palmového, repkového, kokosového a olivového, a to varením s lúhom. Oleje pochádzajú čiastočne z ekologickej resp. bio-dynamické produkcie. Mydlo ako aktívna mycia látka v sebe jedinečným spôsobom spája všetky, pre proces prania nevyhnutné, vlastnosti zmáčania nečistoty, jej rozpúšťanie a pohltenie. Sóda sa vyrába premenou vápna pomocou kuchynskej soli. Ortokremičitan vzniká roztavením kremičitého piesku a sódy. Soda a ortokremičitan posilňujú svoju zásaditosťou umývacie lúh a podporujú uvoľňovanie najmä mastných látok. Zeolit A a vrstevnatý kremičitan majú ako východiskovú surovinu kremičité horniny. Vedľa svoje vlastnosti pútať vápnik vo vode pútajú tieto zložky zároveň aj organické látky rozpustené v pracej vode a farebné pigmenty a zabraňujú ich usadzovaniu na prádle. Derivát kokosového oleja podporuje mydlo v jeho funkcii rozpúšťania tukov.

biologické odbúravanie
Mydlo z rastlinných olejov má oproti všetkým ostatným čistiacim látkam tú zvláštnosť, že bezprostredne po použití sa s vápnikom obsiahnutým vždy v odpadovej vode zlučuje na vápenaté mydlo a samo sa tak neutralizuje vo svojom povrchovom účinku na vodné organizmy (primárne odbúravanie). Vápenaté mydlo je potom zo 100% rozkladané mikroorganizmami na oxid uhličitý a vodu (sekundárne odbúravanie). Pri procese výroby cukrových tenzidov a derivátov kokosového sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku získavajú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre plne zachované. Preto je pre mikroorganizmy jednoduché tieto tenzidy plne odbúrať. Mydlo, cukrovej tenzidy a deriváty kokosového oleja považuje organizácia OECD za biologicky ľahko odbouralené.

Celý obal je recyklovateľný

Zásady ekologickej drogérie SONETT
• Výrobky sú 100% odbúrateľné, v poriadku hodín až dní sa vo vode úplne rozložia na bežné prírodné zložky.
• Sonett odmieta používať prísady škodlivé pre životné prostredie a pre zdravie človeka.
• Suroviny použité pri výrobe pochádzajú z bio-dynamického alebo ekologického poľnohospodárstva alebo voľného zberu
• Voda použitá pri výrobe je bio-dynamicky rytmizovaná a do produktov Sonett sú pridávané zmesi energeticky silných bylín a esencie drahých kameňov a kovov
• Sonett je ako jediný výrobca ekodrogérie držiteľom dvoch ekocertifikátů.

Technické údaje:
Objemová hmotnosť: (20 ° C) cca. 0,65-0,75 g / cm³
Hodnota pH: (20 ° C, 5 g / l H₂O) cca. 10-11