Dávkovacie lyžičky k sypkým suplementom

Neohodnotené
 
 

Dávkovacie lyžičky sú určené na presné dávkovanie práškových probiotík Organic3 a ďalších sypkých výrobkov tejto značky. Sada obsahuje lyžičky rôznych veľkostí na presné a pohodlné dávkovanie GUTPR powder a GUTPR powder Infant - lyžičky tak využijete pre celú rodinu.

 

Dostupnosť Skladem (2 ks)
Cena €4,89 bez DPH
€5,92    
Kód tovaru 1233
Kategória Laktobacily
 

Dávkovacie lyžičky sú určené na presné dávkovanie práškových probiotík Organic3 a ďalších sypkých výrobkov tejto značky. Sada obsahuje lyžičky rôznych veľkostí na presné a pohodlné dávkovanie GUTPR powder a GUTPR powder Infant - lyžičky tak využijete pre celú rodinu.

Sada obsahuje tiež 4 praktické dávkovacie grafy, ktoré vám pomôžu s presným dávkovaním jednotlivých doplnkov stravy.

Probiotiká GUTPR sú na rozdiel od bežne predávaných probiotík veľmi silné, keďže neobsahujú plnidlá, ale len lyofilizované baktérie, preto je potrebné neprekračovať odporúčané dávkovanie, prípadne sa o dávkovaní poradiť so svojím lekárom. Práve na presné dávkovanie sú určené tieto originálne lyžičky.

Upozornenie: Pred použitím sa vždy uistite, že lyžička je suchá a čistá. Prípadná vlhkosť by mohla produkt znehodnotiť.

Návod na dávkovanie probiotík GUTPR

Dospelí - GUTPR Powder

Odporúčaná denná dávka probiotík nie je presne stanovená. Výrobca však odporúča dostať sa postupne na dávku 1/32 čajové lyžičky - toto množstvo zodpovedá zarovnanej dávkovacej lyžičke označenej ako SMIDGEN (prostredná veľkosť). Neodporúča však začať ihneď s touto dávkou, keďže tieto črevám prospešné baktérie ničia škodlivé baktérie vo vašich črevách a ich prudký úbytok môže vyvolať prejavy silnej detoxikácie (bolesť hlavy, kĺbov, pocity slabosti).

Výrobca odporúča dospelým začať s dávkou 1/4 (a citlivým osobám 1/8) tej najmenšej lyžičky označenej ako DROP. Túto dávku držať minimálne týždeň, potom navyšovať po miniatúrnych množstvách až sa postupne dostanete na plnú dávku. Veľmi citlivým osobám odporúča začať najprv užívať probiotiká Infants (pre deti), ktoré sú slabšie. Naopak, pre užívateľov s ťažkým poškodením čriev, ktorí sú zvyknutí na dlhodobé dávky GUTPR powder, vyrába ešte silnejšiu verziu, ktorú je možné u nás objednať po dohode.

V prípade, že aj pri veľmi nízkych dávkach pocítite prejavy detoxikácie, je možné dávku znížiť. Probiotiká tiež nie je nutné užívať denne, ale v týchto prípadoch výrobca odporúča užívanie každý druhý deň, dvakrát týždenne alebo raz týždenne, vždy odporúča riadiť sa svojím telom. Ide o veľmi silný koncentrát, takže aj užívanie raz týždenne má na črevá pozitívny vplyv a baktérie ho takto postupne osídľujú.

Deti - GUTPR Infant

Tieto probiotiká sú určené pre deti do dvoch rokov a pre osoby s citlivým trávením. Pre deti výrobca odporúča dávku, ktorá zodpovedá tej najmenšej lyžičke - DROP. Na začiatku však pri deťoch nabáda k naozaj minimálnym dávkam. Začať by ste mali s 1/4 ŠPIČKY tej najmenšej lyžičky - čo môžu byť len 2-3 zrniečka probiotík. Túto minimálnu dávku odporúča výrobca počas prvých 3 týždňov, potom je možné naozaj po pár zrniečkach dávku zvyšovať. Áno, je to množstvo takmer neviditeľné, ale aj tak obsahuje miliardy priateľských baktérií. Aj pri deťoch je možné užívanie každý druhý deň, dvakrát týždenne alebo aj raz týždenne, vždy podľa znášanlivosti dieťaťa.

Hmotnosť 0.01 kg